Találkozzunk Kisvárdán! - MANDRAGÓRA

A nagyváradi Szigligeti Ede Színház előadása merészen nyúl Machiavelli Mandragóra című komédiájához – ezúttal azonban a történet egy poros westernkocsmában bontakozik ki. Cselszövés, átverés, vágy és meglepetés – mind jelen vannak, mert ilyen az élet is, ahogy Hunyadi István rendező-színművész fogalmaz.
Háy János, József Attila-díjas író mesél arról, mikor találkozott először a Mandragórával, miért nem tudott akkor nevetni rajta – és hogyan lehet ma mégis úgy színpadra állítani, hogy mulatságos legyen, és közben magunkra ismerjünk.
Hunyadi István nemcsak rendezte a darabot, hanem maga is westernhősként tűnik fel benne. A cselszövésnek itt valódi tétje van – de hogy pontosan mi, az csak az előadásban derül ki, amibe a díszítők is beugrottak. A humor sokféle formában jelenik meg, de a legfőbb hatóerő a meglepetés. „Ilyen az életünk. Átvernek, átverünk – ha akarjuk, ha nem.” – állítja Mészáros Katalinnak adott interjújában.
Szigyártó Johanna két karakter bőrébe bújik: egy tiszta lelkű, istenhívő lány és egy sántalábú bárénekesnő szerepében láthatjuk – és hallhatjuk is.
Ez nem egy klasszikus színházi este lesz. Itt mindig történik valami váratlan.
TALÁLKOZZUNK KISVÁRDÁN! – 2025 - Hogyan változott a fesztivál az elmúlt évtizedekben? Milyen élményeket őriznek a résztvevők? Miért lesz izgalmas egy-egy előadás? Idei interjúsorozatunkban többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ. Színészekkel, rendezőkkel, színházi szakemberekkel beszélgetett Mészáros Katalin. Találkozzanak velük is a Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján. Szeretettel várjuk Önöket! Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ (4600 Kisvárda, Flórián tér 20., tel: +36 35 500 265; +36 20 922 0595; e-mail: kisvarda.szinhaz@gmail.com, web: www.kisvarda.szinhaz.hu; FB: @kisvardaifesztival)
A kisfilm megtekinthető itt: https://youtu.be/7e8EFBaQfoY