A Magyar Színházak XXXII. Kisvárdai Fesztiválja programja

Időpont: 
2020, augusztus 21 - 17:00

Magyar Színházak XXXII. Kisvárdai Fesztiválja
2020. augusztus 21-29.

Augusztus 21. péntek
17.30 óra, Művészetek Háza
Bertolt Brecht: KOLDUSOPERA (Háromgarasos opera)
(versenyelőadás) (3h 20’) R.: Bocsárdi László
A Szegedi Szabadtéri Játékok és a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház közös produkciója.

21.30 óra, Zsinagóga
GUSZTÁV A HIBÁS MINDENÉRT
(versenyelőadás) (1h 30’ egyben) Koncepció és rendezés: Kokan Mladenović
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadása.


Augusztus 22. szombat

17.30 óra, Művészetek Háza
Megnyitó ünnepség
Szép Ernő – Guelmino Sándor: LILA ÁKÁC
(versenyelőadás) (1h 45’ egy szünet) R.: Botos Bálint.
A nagyváradi Szigligeti Színház előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Huszka Jenő – Martos Ferenc: LILI BÁRÓNŐ
operett két felvonásban (2 h 30’) R.: Korcsmáros György
A Pesti Művész Színház előadása.

21.00 óra, Zsinagóga
Susan Sontag: ALICE AZ ÁGYBAN
(hallgatói versenyelőadás) R.: Balázs Zoltán
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Művészeti Kar II. éves magiszteri színészosztály előadása.

Augusztus 23. vasárnap

17.30 óra, Művészetek Háza
Henrik Ibsen: PEER GYNT
(versenyelőadás) (2h 45’) R.: Pataky András (Jászai Mari-díjas)
A csallóközi Csavar Színház és a Soproni Petőfi Színház közös produkciója.

20.00 óra, Bagolyvár
Stephen Sachs: VALÓDI HAMISÍTVÁNY
(1h 30’ egyben) R.: Valló Péter
Az Orlai Produkció előadása.

21.00 óra, Zsinagóga
Henrik Ibsen: A NÉP ELLENSÉGE
(versenyelőadás) (2h 40’) 14+ R.: Keresztes Attila
A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának előadása.

Augusztus 24. hétfő
17.30 óra, Művészetek Háza
Örkény István: TÓTÉK
(versenyelőadás) (2h 10’) 12+ R.: Florin Vidamski
A Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Eck Attila: A VESZETT BRIGADÉROS
(1h 30’ egyben) R.: Gyevi-Bíró Eszter
A beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház előadása.

21.30 óra, Zsinagóga
Kincses Elemér: FÜGGÖNY
(versenyelőadás) (1h 50’ egyben) R.: Kincses Elemér
A marosvásárhelyi Spectrum Színház előadása.

Augusztus 25. kedd
18.00 óra, Művészetek Háza
Borisz Akunyin: SIRÁLY
(versenyelőadás) (2h 10’) R.: Albu István.
A Csíkszeredai Csíki Játékszín előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
GYÖNGYHAJÚ LÁNY BALLADÁJA
Az ExperiDance előadása.

21.00 óra, Zsinagóga
Visky András: PORNÓ – FELESÉGEM TÖRTÉNETE
(versenyelőadás) (1h 10’ egyben) R.: Árkosi Árpád
A Kolozsvári Állami Magyar Színház előadása.

Augusztus 26. szerda
17.00 óra, Művészetek Háza
Miroslav Krleža: A GLEMBAY HÁZ
(versenyelőadás) (2h 50’) R.. : Martin Huba m.v.
A komáromi Jókai Színház előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Lénárd Róbert: Y-ELÁGAZÁS
(versenyelőadás) (1h 20’ egyben) R.: Lénárd Róbert
A vajdasági Tanyaszínház előadása.

21.30 óra, Zsinagóga
Hubay Miklós: RÓMAI KARNEVÁL
(díszelőadás) (1h 30’ egyben) R.: Pataki András (Jászai Mari-díjas)
A marosvásárhelyi Spectrum Színház, a Soproni Petőfi Színház és a Zentai Magyar Kamaraszínház közös produkciója.

Augusztus 27. csütörtök
17.30 óra, Művészetek Háza
Szőcs Géza: RASZPUTYIN
(versenyelőadás) (3h 40’ két szünet) R: Sardar Tagirovsky m.v.
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Somogyi Gyula – Eisemann Mihály – Zágon István: FEKETE PÉTER
(2h 30’) R.: Mezei Zoltán
A Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának előadása.

21.30 óra, Zsinagóga
Lénárd Róbert: MOSOLY
(hallgatói versenyelőadás) (3h 30’ két szünet) R.: Hernyák György, Lénárd Róbert,
Táborosi Margaréta.
Az Újvidéki Művészeti Akadémia IV. éves hallgatóinak vizsgaelőadása.

Augusztus 28. péntek
17.30 óra, Művészetek Háza
Lev Nyikolajevics Tolsztoj: ANNA KARENINA
(versenyelőadás) (3h 30’ egy szünet) 18+ R.: Dejan Projkovszki
Az Újvidéki Színház előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Neil Simon: PLETYKAFÉSZEK
R.: Nagy Sándor
A Veres 1 Színház előadása.

21.00 óra, Zsinagóga
Faragó – Forgács – Czajlik: MA MÁR NEM MÉSZ SEHOVA
(versenyelőadás) (120 perc egy részben) R.: Czajlik József
A kassai Thália Színház előadása

Augusztus 29. szombat
17.00 óra, Művészetek Háza
Záróünnepség, a díjak átadása
Andrási Attila: TIZENKILENC
(díszelőadás) R.: Andrási Attila
Az Udvari Kamaraszínház előadása.

20.00 óra, Bagolyvár
Abe Burrows: KAKTUSZVIRÁG
((2h 40’) R.: Novák Eszter
Az Orlai Produkció előadása.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

Szereposztások, szinopszisok, fotók az előadásokról, belépőjegy-árak és a fesztivál műsorfüzetének anyagai a www.kisvarda.szinhaz.hu/fesztivál weboldalon.
Info: Kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza, 4600 Kisvárda, Flórián tér 20., tel: +36 45 500 265; +36 20 922 0595; +36 20 464 7454.; kisvarda.szinhaz@t-online.hu, kisvarda.szinhaz@gmail.com.

Támogatók:
Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, Kisvárda város Önkormányzata

Médiatámogató:
Friss FM Rádió, Kisvárda